Brad Templeton

Editor, Consultant on Robocars and Exponential Technology

Kanadyjski programista, pionier społeczności internetowej, pisarz, futurysta, edukator i konsultant ds. samochodów autonomicznych.

Brad Templeton jest założycielem wydziału Computing & Networks na Singularity University oraz emerytowanym Prezesem i futurystą Electronic Frontier Foundation (EFF), wiodącej fundacji zajmującej się prawami obywatelskimi w cyberprzestrzeni.

Współpracownik i były członek zarządu Foresight Institute, jednej z najstarszych organizacji futurystycznych i wiodącej w dziedzinie nanotechnologii. W 2010 roku dołączył do projektu Google dla autonomicznych pojazdów, gdzie zajmował się doradztwem w zakresie strategii i technologii. Aktywny redaktor na stronach robocars.com i forbes.com.

Doradca konsultingowy w zakresie robotów dostawczych w Starship Technologies oraz Quanergy w przestrzeni LIDAR. Wspiera widzą firmy z obszaru mikromobilności (skutery), minimobilności i e-VTOL (latające samochody). Założyciel ClariNet Communications Corp (pierwszej na świecie firmy typu “dot-com”). Twórca najdłużej działającego na świecie bloga.