Zobacz jak wyglądała 11. konferencja

Moto Idea 2021

Tegoroczna Moto Idea pod wieloma względami zapisze się jako wyjątkowa w swojej całej, kilkunastoletniej historii.

Najważniejszym przesłaniem tegorocznego wydarzenia były zmiany związane z globalną transformacją mobilności i
mega trendami w branży automotive. Nie zabrakło również dyskusji na pozostałe gorące tematy, m.in. dotyczące wzrostu cen surowców oraz transportu, kłopotów z logistyką, czy ograniczeń w podaży komponentów. Ponad 30 prelegentów i panelistów opowiedziało nie tylko o tym jaka przyszłość czeka motobranżę w kolejnych latach, ale po raz pierwszy odnieśli się do zmian, które dzieją się na naszych oczach.

"Dolina Krzemowa to miejsce, w którym przyszłość dzieje się już dziś"

Wyjątkowa debata
O tym, w jaki sposób przygotować przemysł motoryzacyjny w Polsce do zmian w motobranży trwała dyskusja w panelu moderowanym przez dyrektora ds. kontaktów z rządem z firmy Stellantis, Pawła Widła. Swoją perspektywą podzielili się dr Ewa Łabno Falęcka z Mercedes-Benz Manufacturing Poland, digital transformation advisor Tomasz Klekowski, Jarosław Kurosz z Volkswagen Września oraz Bartek Swatko z firmy Deloitte.
Kolejnemu panelowi nadawał rytm niezależny ekspert automotive Grzegorz Banakiewicz. Dyskusja na temat postpandemicznej rekonwalescencji sektora automotive została poprzedzona prelekcjami Andrzeja Marcinka z firmy Gedia, Mateusza Amrozińskiego z Fanuca oraz kierownika ds. planowania rozwoju oraz strategii z Opel Manufacturing Poland, Mariusza Deląga. Trzeci blok poruszał kwestie najbliższe organizatorowi Konferencji, firmie Exact Systems. Nie dziwi więc, że moderacji panelu podjął się prezes zarządu firmy, Paweł Gos, a wśród panelistów znalazł się kierownik działu inżynieryjnego w Exact Systems, Jakub Cieśla. Motobranżę reprezentowali Paweł Boczarski z Saint-Gobain Sekurit oraz Grzegorz Bławacki z Toyota Manufacturing Poland. Wśród przedstawicieli non-automotive znaleźli się Łukasz Topoliński z Hustro|Topolinski Consulting oraz Kamil Sałata z PayComplete.

11. konferencja

Galeria zdjęć