Frédéric Laganier

Director of Industrial Performance and Human Resources, Sneci Steering Committee

Frederic Laganier spędził 22 lata w Grupie PSA, w tym 13 lat w zakładach produkcyjnych. W latach 2014-2017 pełnił funkcję Dyrektora Generalnego zakładu w Rennes, co zaowocowało poprawą jego wydajności. Wprowadził na rynek Peugeota 5008.

Od 2017 roku Frederic odpowiadał za Strategię Przemysłową Grupy PSA, podlegając bezpośrednio Yannowi Vincentowi. Pomógł skutecznie zintegrować wszystkie zakłady OPEL w ramach grupy PSA i otworzył firmę na Chiny, Azję Południowo-Wschodnią, Indie, Maroko i Amerykę Łacińską. Również Transformacja energetyczna elektrowni Powertrain została zdefiniowana w tym okresie.

W latach 2012-2014 Frederic Laganier był odpowiedzialny za relacje pracownicze w Grupie PSA, towarzysząc zmianom w firmie podczas zamknięcia zakładu w Aulnay-sous-Bois i negocjując umowę o konkurencyjności (Nouveau Contrat Social).

Odpowiedzialny za wprowadzenie na rynek przemysłowy nieosłoniętego nadwozia Citroëna C5, Frederic przez cztery lata był w bezpośrednim kontakcie z zespołami Inżynierii Produkcji Procesowej.

Frederic rozpoczął swoją karierę w PSA w 1997 roku w Niemczech, od wdrożenia Certyfikatu Jakości Usług (ISO 9002) w spółkach zależnych.

Frederic ma 46 lat, jest żonaty, ma dwoje dzieci. Lubi jeździć na rowerze i nurkować.

6 stycznia 2020 r. Frédéric Laganier dołączył do SNECI Steering Committee jako Dyrektor ds. wydajności przemysłowej i zasobów ludzkich.